Ćwiczenie mięśni Kegla
Ćwiczenia na mięśnie Kegla stały się coraz bardziej popularne. Mówi się o nich nawet w telewizji śniadaniowej i występują na czołowych stronach portali kobiecych. Czym są i dlaczego warto je robić? I jak robić, by sobie nie zaszkodzić?
Zalety ćwiczenia mięśni Kegla
Mięśnie Kegla, zwane również mięśniami dna miednicy, pełnią wiele różnych ról w ciele człowieka. Nas najbardziej interesuje ta związana z seksualnością. Otóż jak się okazuje, to mięśnie Kegla mają wpływ na to, jak intensywnej przyjemności może doznać kobieta podczas penetracji. Im są w lepszej kondycji, im bardziej elastyczna i jędrna jest tkanka, tym lepsze wrażenia mogą być osiągnięte podczas penetracji waginalnej. Jest więc o co walczyć... Dodatkowe zalety ćwiczeń mięśni Kegla to m.in. zwalczania problemów urologicznych, jak nietrzymanie moczu, czy szybszy powrót mięśni waginy do formy po porodzie.
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?
Ćwiczenia na mięśnie Kegla można robić na kilka sposobów.
Do pierwszego z nich nie są potrzebne żadne gadżety. Ćwiczenia odbywają się poprzez napinanie i zwalnianie mięśni dna miednicy, co mobilizuje je do pracy, zwiększa elastyczność i jędrność.
Drugi sposób to użycie klasycznych kulek gejszy. Są to kulki pełne albo też wydrążone w środku. W tym drugim przypadku w środku wydrążenia znajduje się kolejna kulka, która porusza się wraz z ruchem kobiety. Uderza wtedy o ścianki większej kulki i wprawia ją w bardzo delikatny ruch, który ma działać stymulująco na pracę mięśni waginy.
Trzecim sposobem są wibrujące kulki gejszy, czyli nowoczesne wydanie klasyki. W najprostszej postaci są to kulki po prostu wyposażone w różne programy drgań. Można ich używać do ćwiczenia, ale można nosić po prostu dla przyjemności i by stymulować się. Najbardziej zaawansowane kulki gejszy z wibracjami są wyposażone w sensory mierzące nacisk ścianek waginy, dopasowujące do tego program ćwiczeń, mierzące postępy, stawiające nowe wyzwania i nagradzające za postępy.
Ćwiczenie Kegla – o czym pamiętać?
Trening mięśni Kegla, chociaż niesie ze sobą korzyści, ma również przeciwwskazania. Jeśli występują problemy ginekologiczne lub urologiczne, powinien on być odbywany za zgodą lekarza prowadzącego i przy jego wytycznych. Dotyczy to również ciąży.
Ćwiczenia Kegla nie powinny też być zbyt intensywne. W zupełności wystarczające jest ćwiczenie po 10-15 minut dziennie, co po kilku tygodniach powinno przynieść różnicę w odczuciach w czasie seksu i poprawę jędrności mięśni Kegla. Sugerowane na niektórych portalach noszenie kulek przez kilka godzin dziennie może prowadzić do problemów urologicznych i ginekologicznych.